Ana Sayfa
Duyurular
Üniversite Proje Yarışmaları Başvuruları Açıldı
Üniversite Proje Yarışmaları Başvuruları Açıldı

Üniversite Proje Yarışmaları Başvuruları Açıldı

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca üniversite öğrencilerine yönelik 2238 Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması, 2241 Sanayi Yönelik Lisans Bitirme Tezleri Yarışması ve 2242 Üniversite Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışmaları bu yıl beşinci kez düzenlenecektir. Öğrenciler yarışmalara en fazla üç kişiden oluşan ekiplerle, e-bideb.tubitak.gov.tr adresinden 22 Mayıs – 12 Haziran tarihleri arasında online başvuru yapabilecektir.

Ülkemizin ihtiyaç duyduğu öncelikli araştırma alanlarında üniversite öğrencilerini çalışmalar yapmaya özendirmeyi hedefleyen yarışmalar; üniversite öğrencilerine kariyerlerinin başında bilime, ekonomiye ve sanayiye katkı sağlayan projelere imza atma imkanı sunmaktadır.

Değerlendirme süreci sonucunda Ekim ayında yapılması planlanan Final Sergisinde yaklaşık 150 proje, seçkin katılımcılar tarafından ziyaret edilecektir. Aynı zamanda ilgili alanlardaki akademisyenlerden oluşan jüriler tarafından yapılacak değerlendirme sonrası derece alan projeler belirlenecektir. Her alt kategoride birinci olan projeye 10.000 TL, ikinci olan projeye 7.500 TL ve üçüncü olan projeye 5.000 TL para ödülü verilecektir. 

 

Tübitak Duyurusu: https://www.tubitak.gov.tr/tr/haber/universitelilerin-proje-yarisi-basladi

Fotoğraflar